previous pauseresume next

حضور خانم دکتر BIRTE OSTERGAARD از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۹ دیماه ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

خانم دکتر Birte Ostergaard   دانشیار دانشگاه Southern Denmark ، رییس انجمن پرستاری خانواده دانمارک و  مدیر بورد انجمن بین المللی پرستاری خانواده  به منظور برگزاری کارگاه FAMILY NURSING که در تاریخ ۲۷-۲۵ دیماه ۹۷ در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می گردد میهمان دانشگاه می باشند. شرکت کنندگان در این کارگاه، دانش مورد نیاز در مورد پرستاری سیستم خانواده و مهارتهای لازم برای اجرای بحث و گفتگوهای پیرامون تمرکز بر خانواده(FFC)در سطح عمومی را کسب خواهند نمود. همچنین نامبرده از بخش قلب بیمارستان الزهرا (س)، بیمارستان دکتر شهید چمران و پژوهشکده قلب و عروق بازدید بعمل خواهد آورد.

گرنت مشترک مؤسسه نیماد با وزارت فدرال آموزش و پژوهش آلمان (BMBF)

 به منظور ارتقای همکاری‌های بین‌المللی در حوزه پژوهش‌های سلامت، مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) طی یک تفاهم‌نامه با وزارت فدرال آموزش و پژوهش آلمان (‌‌BMBF) پژوهش‌های مشترک ایران/ آلمان را در قالب طرح‌‌های اولیه و با مشخصات ذکر شده در متن فراخوان مورد حمایت قرار می‌دهد.  

اولین فراخوان مشترک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران با وزارت فدرال آموزش و پژوهش آلمان

خواهشمند است با مراجعه به لینک https://www.msrt.ir/en/news  اطلاعات مورد نیاز اولین فراخوان مشترک تبادل محققان (MSRT-BMBF (2018 را دریافت و ظرف مدت ۳ ماه پروپوزالها را ارسال نمایید.

 

برگزاری نشست هم اندیشی طرح مدیریت یکپارچه منابع آب رودخانه زاینده رود با همکاری علمی محققان ایران وآلمان در دانشگاه صنعتی اصفهان

در روزهای ۱۸ و ۱۹ آذرماه ۱۳۹۷ نشست هم‌اندیشی طرح مدیریت یکپارچه منابع آب رودخانه زاینده‌رود با همکاری علمی محققان ایران و آلمان در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار گردید. مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به همراه مسئول هماهنگی روابط و همکاری‌های بین‌ دانشگاه های علوم پزشکی ایران با آلمان نیز در این نشست شرکت نمودند.

اولین سمپوزیوم روان‌قلب‌شناسی (Psychocardiology)

نخستین سمپوزیوم سایکوکاردیولوژی با حضور استادان و متخصصان پزشکی روان‌تنی، روان‌پزشکی و قلب و عروق و روان‌شناسی سلامت در ۲۹ و ۳۰ آبان در بیمارستان خورشید برگزار شد. در این سمپوزیوم پروفسور کریستف هرمان لینگن ـ رییس انجمن پزشکی روان‌تنی و رییس بورد اروپایی سایکوکاردیولوژی و پروفسور کارل ادوارد شایت، استاد گروه پزشکی روان‌تنی و روان‌درمانی دانشگاه فرایبورگ آلمان به عنوان سخنران اصلی و مشاور طرح‌های پژوهشی شرکت داشتند. در این دوره دو گارگاه یک روزه با ارائۀ سخنرانی، کار گروهی، بحث در موردهای بالینی، نظارت بالینی و گروه بالینت اجرا شد. در این برنامه اعضای هیئت علمی گروه روانپزشکی، گروه پزشکی اجتماعی، دستیاران و دانش‌پژوهان پسادکتری روان‌تنی شرکت داشتند.

صفحه‌ها

اشتراک در روابط بین الملل RSS